Edukacja

Tematyczna strona internetowa!

Żwirek dla kociaków

Żwirek dla kociaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kota
W każdym apartamencie, gdzie znajduje się kot, musi znaleźć się też koci żwirek różnego typu. Koty na ogół załatwiają się w żwirku, dlatego opieka nad nimi jest prostsza niż gdy posiadamy psa. W kuwetce powinna znajdować się odpowiednia substancja, która będzie w stanie absorbować to, co oddaje kot. Niegdyś właściciele kota wysypywali kuwetki takimi surowcami jak wióry, piasek lub odpadki makulaturowe. Zazwyczaj są to materiały, które powodują, że czyszczenie oraz uzupełnianie są dość niekomfortowe, a oprócz tego nie niwelują zapachu i nie utwardzają się. Okazuje się, że nasz pupil raczej nie będzie chciał wypróżniać się w niewyczyszczonej kuwetce – zdarza się, że upatruje sobie inne świeże pole. Dlatego odpowiednie uzupełnianie toaletki to istotna kwestia nie tylko dla kota, ale też rzecz jasna dla posiadacza, który będzie trudnić się czyszczeniem. Dzisiaj stosowanie takich rzeczy jak trociny lub papiery nie są konieczne, ponieważ sklepy dla zwierząt udostępniają bardzo praktyczne wyjście, czyli żwirki dla kota.
Hodowcy kociaków mają wielki wybór żwirków do kuwet. Zasadniczą własnością żwirków dla kota ma być pochłanianie aromatów oraz zbrylanie się, bo wtedy możemy w prosty sposób wyczyścić toaletkę. W sklepach zoologicznych najczęściej możemy znaleźć aż kilka gatunków żwirków. Generalnie można podzielić je na trzy grupy: silikonowe, żwirki krzemionkowe , żwirki z bentonitu.
Każdziutki z powyższych żwirków dla kota ma odmienne cechy i to od ciebie zależy, na jaki się zdecyduje. Zamawiając żwirki dla kota, trzeba brać pod uwagę ich atuty oraz minusy.
Żwir silikonowy wykonany jest z tworzywa o nazwie piaskowiec. Odznacza się szczególnie, że doskonale absorbuje mocz i zatrzymuje go wewnątrz granulek. Świetnie niweluje brzydkie zapachy, a wtedy nie ma potrzeby częstego czyszczenia kuwety. Wadą żwirku wapienno-piaskowego jest to, że po określonym czasie nabiera żółtawego koloru, co prezentuje się dość nieprzyjemnie – dlatego najlepiej jest stosować go w toaletkach zamkniętych.
Podkład z drewna okazuje się wydajny i konsekwentnie pochłania przykrą woń. Kolejną mocną stroną drewnianego podkładów dla kota okazuje się także możliwość wyrzucenia go do kanalizacji (oczywiście w nieznacznych ilościach). Niestety tego rodzaju podkład może być dość drobny lekki, tj. wiórki, dlatego, bywa że rozchodzi się po pomieszczeniach na zwierzęcych nóżkach.
Żwirek bentonitowy to dość popularny rodzaj podłoża, który zbiera się w bryłki, dlatego wysprzątanie po zwierzaku przebiega niezwykle dynamicznie. Możemy taki żwirek zamówić w przystępnych kwotach. Znakomicie absorbują wszelkie aromaty. Nie można niestety spłukiwać go w kanalizacji, ponieważ mogłoby skutkować to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Posiadacze często wsypują zużyty żwirek do worka a nastepnie wynoszą go do kosza.
Warto zdecydować się na jakiś żwirek dla kotka, gdyż na prawdę upraszcza to opiekę nad kotem. Uwzględnienie dobrej toalety kotu to obowiązek hodowcy, warto jest sprawdzić opcje, które przedstawiają dzisiaj sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.

Ból bioder i pachwi

Skrzynia zbita z desek Współczesna technika video proponuje bajeczne wrażenie oglądającym. ...

Z jakich powodów ta

Obecnie najbardziej znaczące szanse na bardzo dobrą pracę mają takie ...

Magnesy reklamowe

Odblaskowe magnesy reklamowe Najbardziej zwracamy szczególną uwagę na magnesy barwne, wielkie ...

Umzug Zürich

Przeprowadzki dla każdego - jak zorganizować? W pewnym momencie swojego życia ...

Jak się pozbyć uci

Zanim nastąpi spotkanie w sądzie Rzetelny oraz regularnie aktualizowany spis kont ...